Як Стати Product Manager: Плюси Та Мінуси Професії, Необхідні Навички Та Карєрні Поради

Якщо продукт зроблений для корпорацій або невеликих бізнесів (В2В-продажі), менеджер комунікує з важливими партнерами, які допомагають швидше потрапити на ринок і вирости. Також продакт аналізує конкурентів з метою покращити продукт https://wizardsdev.com/ і збільшити прибуток. Продакт-менеджер – ключова фігура у розробці та просуванні будь-якого цифрового продукту чи послуги. Від компетентності та особистих якостей цього фахівця багато в чому залежить успіх проекту на ринку.

Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. Тобто, основна ціль роботи проєктного менеджера зводиться до досягнення результату з дотриманням конкретних часових та фінансових меж. Відмінну робочу модель пропонує SAFe методологія (там є продакт-менеджер і продакт-овнер). Відмінний підхід описує Роман Піхлер у книзі “Agile продакт-менеджмент со Scrum”. Обираючи професію PM, ви вже претендуєте на керівну посаду. Але рости проджектам є куди — і в плані зарплатні, і кар’єри.

Хто Такий Веб-дизайнер, Чим Займається Та Як Ним Стати, Перспективи Професії

Якщо у вашій компанії потрібен продакт, то чому б вам не стати ним? Найчастіше компанії так і закривають ці посади – готують фахівців із суміжної сфери. У такому підході великий плюс в тому, що не потрібно з нуля вивчати продукт і знайомитися з процесами всередині компанії, а отже, і влитися в роботу можна швидше. Продакт-менеджер — це спеціаліст, який працює на стику бізнесу, маркетингу й розробки. Він контролює роботу над новим продуктом на всіх етапах і працює над тим, аби зробити продукт успішним для компанії та популярним серед користувачів.

продакт менеджер навички

Узагальнивши інформацію, продакт приймає рішення — чи взагалі варто щось робити за новим проєктом, чи вистачить ресурсів створити продукт і вивести його на ринок. Шукати хакатони можна на спеціалізованих майданчиках на кшталт hackforlocals.org. Також подібні заходи іноді проводять ІТ-компанії, і ви зможете відстежувати ці події в організацій, які вас цікавлять.

В Чому Різниця Між Project Manager Та Product Supervisor: Порівнюємо Дві Професії В Деталях

Продакт-менеджеру необхідно брати активну участь у просуванні, монетизації, сейлз-процесі, спілкуватися з користувачами. Продакти повинні вміти писати user tales у вигляді технічних специфікацій для розробників. Іноді у створенні можуть брати участь проджект-менеджери. У великій компанії продакт ставить завдання через лідів команд. Для успішного менеджменту будуть потрібні навички управління та вміння говорити однією мовою з технічними фахівцями.

У цій статті розберемо, хто такий продакт-менеджер, де ним можна стати та що для цього потрібно. Важливо також навчитися створювати дорожні карти розробки продукту (Product Development Roadmap) — високорівневі плани з робочим потоком та ключовими моментами. Відповідно до них будуватиметься вся робота над продуктом. Адже ваш співрозмовник знає про свій продукт набагато більше за вас. Перед інтерв’ю обов’язково ознайомтеся з компанією та продуктом. Встановіть собі програму (якщо можете), зареєструйтесь.

Книги Для Продакт-менеджерів:

Як наголошують автори, якщо ви отримуєте $2000 або менше, ваша зарплата нижча, ніж у 80% опитаних продакт-менеджерів. Участь у хакатоні допоможе не тільки отримати новий кейс і грошовий приз, а й прокачати продуктові скіли, product manager вакансии виявити свої слабкі місця й отримати зворотний зв’язок. А найголовніше, учасники, які найкраще себе проявлять, можуть отримати роботу. Ви можете написати людині, досвідом якої захоплюєтеся, з проханням стати її ментором.

Загалом постійна комунікація — невід’ємна частина роботи будь-якого Product Manager. Також корисною буде бізнесова жилка, яка дозволяє бачити можливості для розвитку продукту та способи їхньої реалізації. Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. Хороший фахівець повинен розбиратися в технології виробництва, дизайну, маркетингу та бізнесу.

Також на розмір гонорару співробітника впливають місце розташування компанії та бюджет розробки продуктів. Навіть якщо продакт сам не бере участі у продажах, важливо бути присутнім у сейлз-процесі, бачити питання, які ставлять перспективні клієнти. Клієнтські питання підкажуть, який набір фічів необхідний для поліпшення товару. Стати продакт-менеджером найпростіше із суміжної спеціальності, але і з нуля цю професію освоїти реально. За допомогою якісних курсів, самонавчання і постійної практики влитися в професію можна за рік.

продакт менеджер навички

І лише в останню чергу потрібно просити приєднатися product-менеджеру та іншим управлінцям. Володіння англійською мовою є критично важливим — і для продакта оптимальним рівнем буде не B1/B2. Це повинен бути рівень, коли ви можете вийти на Zoom-call з людиною з іншої сфери, обговорити все необхідне, зрозуміти одне одного й зафіксувати важливу інформацію на папері. В основному, продакти потрібні в тих компаніях, які випускають власний продукт.

Переваги Та Недоліки В Роботі Продакт-менеджера

При цьому фахівці не замінюють один одного, а працюють паралельно, тому не можна вважати когось більш чи менш важливим. Product-менеджер працює з цифрами, багато аналізує та знаходиться в постійному пошуку ідей удосконалення продукту. Водночас він має бути мотиватором та натхненником для колег. Важливо не просто знайти вдале рішення, а ще й переконати чому на нього варто виділити ресурси компанії. Тому в числі обов’язкових delicate abilities хорошого продакта — проактивність, лідерські якості та комунікабельність.

  • Design thinking — це проста методологія, яка дозволяє зробити прототип за кілька ітерацій, обкатати прототип на користувачеві, отримати перший фідбек і масштабувати зроблене.
  • Щоб грамотно побудувати процеси, потрібно знати, яким хочуть бачити продукт, які потреби мають бути закриті, а проблеми — вирішені.
  • Це вимоги які найбільш часто зустрічаються до продакт-менеджера.
  • В багатьох IT-компаніях позиція project manager поділяється на Intern (Trainee), Junior, Middle і Senior.

Будь-яка продуктова компанія хоче взяти на роботу продакт-менеджера аналітика, здатного вчасно відмовитися від “дохлої” ідеї та сортувати їх з найменшими витратами. У деяких університетах почали з’являтися програми, спрямовані на навчання product-manager у певній сфері. Ця професія доступна випускникам факультетів маркетингу, управління, економіки, реклами, торгівлі, туризму, ІТ тощо.

Головне, йти в цю спеціальність із палаючими очима – інакше затриматися в ній не вийде. Що більше кейсів, то краще ви зможете показати майбутньому роботодавцю свої компетенції. Після курсів у вас будуть у портфоліо деякі проєкти, але їх може бути недостатньо. Це вимоги які найбільш часто зустрічаються до продакт-менеджера. Але від фахівців можуть чекати й інших навичок, наприклад уміння проводити заходи або готувати макети до друку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *